OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 sierpnia 2019

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. W piątek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

3. W sobotę, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o nowe powołania kapłańskie by nie brakło głosicieli Dobrej Nowiny w naszej diecezji i w całym Kościele.

4. W sprzedaży jest katolicka prasa, zachęcamy do lektury.

5. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła w zeszłym tygodniu. Na ten tydzień prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Traugutta /domy prywatne/ numery nieparzyste. Nasz kościół sprzątamy w sobotę od 8.00.

6. W przyszłą niedzielę, będziemy mogli złożyć ofiary do puszki na prace remontowe i odnowienie obrazów w naszym kościele.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego parafianina: + Józefa Grelę, pomódlmy się w jego intencji... Wieczny odpoczynek...

Do odpustu pozostało 26.06.2020 18:00 280 Dni

27-400 Ostrowiec Św., ul. Poniatowskiego 4,
tel. (+48) 41 248 12 84

 parafia@nsj.ostrowiec.pl


W związku z trwającymi w naszym kościele pracami remontowymi i konserwacyjnymi zwracamy się z prośbą do parafian i ludzi dobrej woli o materialne wsparcie tych koniecznych inwestycji. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i okazywaną pomoc. Bóg zapłać!
Nr konta parafii: 75 1240 1385 1111 0010 7496 5998

Msze Św. i Nabożeństwa w parafii