OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 sierpnia 2019r.

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. We wtorek, 13 sierpnia, przeżywać będziemy kolejny „Wieczór Fatimski”. Tradycyjnie rozpoczniemy Go Mszą Świętą o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazywaną świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Na zakończenie Mszy Świętych błogosławić będziemy zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

4. Czwartkowa uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. „Cud nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

5. W sprzedaży jest katolicka prasa, zachęcamy do czytania.

6. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła w zeszłym tygodniu. Na ten tydzień prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Świętokrzyskiej, blok nr 8. Nasz kościół sprzątamy w sobotę od 8.00.

7. Dziękujemy wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie posiłku dla uczestników Pieszej Pielgrzymki Lubelskiej. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności dwóch naszych parafian: + Leszka Patera i Edmunda Ziębę, pomódlmy się w ich intencji... Wieczny odpoczynek...

Do odpustu pozostało 26.06.2020 18:00 280 Dni

27-400 Ostrowiec Św., ul. Poniatowskiego 4,
tel. (+48) 41 248 12 84

 parafia@nsj.ostrowiec.pl


W związku z trwającymi w naszym kościele pracami remontowymi i konserwacyjnymi zwracamy się z prośbą do parafian i ludzi dobrej woli o materialne wsparcie tych koniecznych inwestycji. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i okazywaną pomoc. Bóg zapłać!
Nr konta parafii: 75 1240 1385 1111 0010 7496 5998

Msze Św. i Nabożeństwa w parafii