OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 czerwca 2019 r.

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa u nas przeżywać będziemy parafialny odpust . Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00 – suma odpustowa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

4. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 18.00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy...

6. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła w zeszłym tygodniu. Na ten tydzień prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Śliskiej, blok nr 16, klatka 1. Nasz kościół będziemy sprzątać w sobotę od 8.00.

7. Dziś po Mszy Św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszej świątyni. Z góry dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą parafiankę Aleksandrę Obarzańską – pomódlmy się w jej intencji... Wieczny odpoczynek...

Do odpustu pozostało 26.06.2020 18:00 338 Dni

27-400 Ostrowiec Św., ul. Poniatowskiego 4,
tel. (+48) 41 248 12 84

 parafia@nsj.ostrowiec.pl


W związku z trwającymi w naszym kościele pracami remontowymi i konserwacyjnymi zwracamy się z prośbą do parafian i ludzi dobrej woli o materialne wsparcie tych koniecznych inwestycji. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i okazywaną pomoc. Bóg zapłać!
Nr konta parafii: 75 1240 1385 1111 0010 7496 5998

Msze Św. i Nabożeństwa w parafii