OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ TRÓJCY - 16 czerwca 2019 r.

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi wiarę i zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.

2. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. We wtorek, 18 czerwca od 17.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty z okazji zakończenia roku szkolnego dla dzieci, młodzieży i wszystkich chętnych.

3. W środę, 19 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00, podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego roku szkolnego oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę Mszę: dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

4. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Św. w Boże Ciało będą u nas o: 8.00, 9.30 i 18.00. Po Mszy Św. o 9.30 będzie miała miejsce procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy. W tym roku przejdziemy ulicami: Traugutta, Staszica, Wiejską i Sandomierską. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy grupy parafialne i ludzi dobrej woli.

5. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 18.30.

6. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła będzie codziennie o godz. 17.45.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Dziękujemy tym którzy zadbali o porządek w naszym kościele w zeszłym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o pomoc rodziny zamieszkałe przy ul. Śliskiej, blok nr 12, mieszkania 21-40. Nasz kościół będziemy sprzątać w sobotę od 8.00.

9. W związku za zadłużeniem naszej parafii po konserwacji wnętrza kościoła i braku środków na odnowienie i renowację obrazów zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o materialne wsparcie tych prac. Ofiary będziemy mogli złożyć w przyszłą niedzielę do puszek.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą parafiankę Apolonię Porębską. Pomódlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek...

Do odpustu pozostało 26.06.2020 18:00 338 Dni

27-400 Ostrowiec Św., ul. Poniatowskiego 4,
tel. (+48) 41 248 12 84

 parafia@nsj.ostrowiec.pl


W związku z trwającymi w naszym kościele pracami remontowymi i konserwacyjnymi zwracamy się z prośbą do parafian i ludzi dobrej woli o materialne wsparcie tych koniecznych inwestycji. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i okazywaną pomoc. Bóg zapłać!
Nr konta parafii: 75 1240 1385 1111 0010 7496 5998

Msze Św. i Nabożeństwa w parafii