OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 09 czerwca 2019

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się, zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Bogiem w wieczności. Starajmy się przekazywać tę prawdę tym których na co dzień spotykamy.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 18.00.

4. W czwartek, 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

5. W czwartek także oddamy cześć Matce Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo rozpocznie się o 17.45.

6. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17.45.

7. W następny czwartek, 20 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Ołtarze będą: I – przy ul. Traugutta, II – przy ul. Staszica, III – przy ul. Wiejskiej i IV – przy ul. Sandomierskiej. W celu przygotowania ołtarzy zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę na godz.18.30.

8. W sprzedaży jest katolicka prasa, zachęcamy do czytania.

9. Dziękujemy tym którzy zadbali o porządek w naszym kościele w zeszłym tygodniu. W tym tygodniu prosimy o pomoc rodziny zamieszkałe przy ul. Śliskiej, blok nr 12, mieszkania 1-20. Nasz kościół będziemy sprzątać w sobotę od 8.00.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego parafianina Włodzimierza Targowskiego. Pomódlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek...

11. Prosimy jeszcze o kilka słów p. Renię ze Duchowego Patronatu Misyjnego działającego przy naszej parafii.

Do odpustu pozostało 26.06.2020 18:00 338 Dni

27-400 Ostrowiec Św., ul. Poniatowskiego 4,
tel. (+48) 41 248 12 84

 parafia@nsj.ostrowiec.pl


W związku z trwającymi w naszym kościele pracami remontowymi i konserwacyjnymi zwracamy się z prośbą do parafian i ludzi dobrej woli o materialne wsparcie tych koniecznych inwestycji. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i okazywaną pomoc. Bóg zapłać!
Nr konta parafii: 75 1240 1385 1111 0010 7496 5998

Msze Św. i Nabożeństwa w parafii